понеділок, 12 грудня 2016 р.

Відкритий урок з математики



Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 2.
Мета: Закріпити таблицю множення числа 2; вправляти учнів у розв'язуванні прикладів на застосування таблиці множення числа 2; закріплювати вміння виконувати додавання і віднімання в межах 100; розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу учнів; виховувати почуття взаємопідтримки і допомоги.
Обладнання: роздатковий матеріал, комп'ютерна техніка, презентація.
Презентація















Хід уроку:
І.Організаційний момент (девіз уроку)
Міркуємо — швидко!
Відповідаємо — точно!
Лічимо — правильно!
Пишемо — гарно!
- Всі готові до уроку? Молодці, часу не гаймо, до роботи приступаймо!
ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань.
1. Фронтальне опитування (мозковий штурм)
- З якою арифметичною дією нещодавно познайомилися?
- Як називаються числа при множенні?
- Що показує перший множник? Другий множник?
2. Робота в парі
- Розкажіть один одному таблицю множення числа 2.
3. Відгадайте загадку і дізнайтесь де ми сьогодні побуваємо
В дім цей ходять залюбки
І дорослі й малюки.
Там артисти і тварини
Виступають беззупинно. (Цирк)
- Правильно, це цирк!
4. Складання ланцюжка асоціацій до слова цирк
Цирк - арена, акробат, клоун, дресировані тварини...
5. Хвилинка каліграфії з логічним навантаженням
- Щоб попасти на виставу треба придбати квиток. А скільки він коштує ми дізнаємось, коли знайдемо зайве число в ряду чисел. Чому це число зайве?
                            2       4       6       8       9      
- Прописування цифри 9. Скласти три приклади з відповіддю 9.
- Математичний диктант. Запишіть добутки чисел
         2*2,   2*5,   2*8,   2*9,   2*3,   2*6,   2*4,   2*7
Тож квиток ви придбали, таким чином потрапили на циркову виставу, де з вами буде працювати клоун Бобо. Він підготував для вас цікаві завдання...
6. Обчислення кругових прикладів
Чи знаєте ви що означає слово "цирк"? З латинської мови це коло. Майданчик де виступають артисти теж має форму кола і називається "арена". Ми з вами теж будемо рухатися по колу - вирішувати кругові приклади.


         2*8
         20+36
         16-6
10*2
56-42
24-22


7. Гра ”Я не боюся помилитися – я вчуся!” (мозковий штурм)
- Скільки лапок в 2 вовків?
- Скільки в мишки є хвостів?
- Скільки вушок в 3 зайців?
- Скільки пальців на руці?
- Скільки крил є у лисиці?
- Скільки жаб літає в небі?
- Скільки хвостиків у тебе?
- На тарілці 2 груші. Скільки груш на 6 тарілках?
- У клітці 2 папужки. Скільки папужок у 5 клітках?

8. Робота з підручником. Розв'язати задачу № 428.
9. Робота в парах. Обчислити вирази № 432.
10. Фізкультхвилинка.
11. Робота в групах. Гра - змагання "Хто швидше?"
Порівняти вирази
         2+2+2        2*3
 2+2+2+2+2                  2*6
         2*6             2+2+2+2+2+2+2
         2*5             2*9
         2*2             2*7
12. Робота над задачею № 433
13. Гра "Будь уважний" (кількість сторін геометричних фігур вказує на відповідну кількість дій):
Стільки разів у долоні плеснемо –
 


Стільки разів ногою тупнемо –
 


Ми сядемо стільки разів –
І піднімемось у той час.
 


Підстрибнемо рівно стільки –
Ну й рахунок, гра, та й тільки!
14. Розв'язування логічної задачі.
         Віра і Надя - сестри.
         Віра сказала, що у неї два брати.
         Надя сказала, що і у неї два брати.
         Скільки дітей в сім'ї?
ІІІ. Підсумок уроку

Домашнє завдання № 434,435.

Немає коментарів:

Дописати коментар